foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
im. Joachima Chreptowicza
w Ostrowcu Świętokrzyskim
LO Nr II

Dziennik elektroniczny

Dzień Edukacji Narodowej

Srebrna Szkoła

Stronę odwiedza

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.

bip

4 marca jest obchodzony w Liceum Ogólnokształcącym nr II im. Joachima Chreptowicza jako Dzień Patrona Szkoły. W tym roku młodzież klasy uniwersyteckiej – II c przygotowała inscenizację komedii politycznej Juliana Ursyna Niemcewicza Powrót posła. Wybór tej sztuki przez młodzież nie był przypadkowy, ponieważ reakcją na tragedię narodową i obrady Sejmu Wielkiego okazała się inicjatywa Niemcewicza, który napisał tę komedię, aby wywrzeć presję na społeczeństwo. Patron LO nr II – Joachim Chreptowicz był aktywnym politykiem i uczestnikiem obrad tego sejmu. Sztukę Niemcewicza wkomponowała młodzież w ramę obrad Sejmu Wielkiego, eksponując rolę i działania Chreptowicza.

Uczniowie klasy humanistyczno – lingwistycznej wcielili się w role: Starosty, Starościny, Podkomorzego, Podkomorzyny, Teresy, Walerego i Szarmanckiego, a rolę króla Stanisława Poniatowskiego odegrał dyrektor szkoły Sławomir Miszczuk.

 Uroczystość była podniosła i dostarczyła miłych wrażeń natury estetycznej pracownikom szkoły, młodzieży i zaproszonym gościom. Oprócz doskonałej gry aktorskiej można było podziwiać wspaniałe stroje oraz wystrój szkolnej sceny. Zadbali o to uczniowie klasy II c wraz ze swą wychowawczynią Ewą Kateusz i nauczycielem języka polskiego Dariuszem Synowcem.

W tym dniu odbył się także po raz kolejny konkurs historyczny dla gimnazjalistów, związany z obchodami Święta Patrona Szkoły. Organizujący konkurs nauczyciele historii, Dorota Janda i dyrektor Sławomir Miszczuk, tegorocznym tematem wiodącym konkursu uczynili "Początki niepodległej Polski". Do międzyszkolnych eliminacji przystąpiła wyjątkowo liczna grupa uczniów z 7 szkół (38 osób): PG nr 1, PG nr 3, PG nr 4, PG w Kunowie, PG w Szewnie, PG w Ćmielowie, PG w Sadowiu.

Laureaci:

I miejsce-Aleksander Andzela z PG nr 4-opiekun Alicja Opałka

II miejsce-Paweł Urbański z PG w Sadowiu-opiekun Małgorzata Chudzik

III miejsce-Marta Fryze z PG w Sadowiu- opiekun Małgorzata Chudzik

Wyróżnienie: Szymon Stojek z PG w Szewnie - opiekun Aleksandra Kowalska; Karolina Drożdżal z PG nr 3- opiekun Jolanta Kargul.


Copyright © 2018 LO II Ostrowiec Św. Rights Reserved.