foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
im. Joachima Chreptowicza
w Ostrowcu Świętokrzyskim
LO Nr II

Dziennik elektroniczny

Dzień Edukacji Narodowej

Srebrna Szkoła

Stronę odwiedza

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.

bip

Liceum Ogólnokształcące nr II im. Joachima Chreptowicza przygotowało 21.marca bardzo bogaty program świętowania pierwszego dnia wiosny.

 - Moc atrakcji łączących naukę z zabawą zaproponowaliśmy tego dnia nie tylko naszym uczniom, ale i zaproszonym gimnazjalistom- mówi dyrektor szkoły Sławomir Miszczuk.- Podobnie jak w ubiegłym roku ciekawe zajęcia odbyły się pod patronatem Uniwersytetu Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie. W ramach trwającej już kilka lat współpracy z lubelską uczelnią wyższą tegoroczne zajęcia z okazji święta wiosny skoncentrowane były wokół atrakcyjnej nauki języków obcych, które znajdują się w ofercie naszej szkoły: angielskiego, niemieckiego, francuskiego, rosyjskiego i hiszpańskiego. W organizację wydarzenia zaangażowani byli nauczyciele uczący tych przedmiotów.

- Warsztaty językowe odbywające się w językach obcych prowadzone były przez studentów Zakładu Lingwistyki stosowanej UMCS – dodaje nauczycielka języka angielskiego Ewa Kateusz, wychowawczyni klasy dwujęzycznej w LO nr II. - Celem zajęć prowadzonych różnymi metodami dydaktycznymi było m.in. doskonalenie sprawnej komunikacji obcojęzycznej, poszerzenie zasobu leksykalnego i poszerzenie wiedzy o krajach konkretnego obszaru językowego.

-Do gustu uczniów najbardziej przypadły warsztaty w formie prezentowania zabawnych sytuacji wynikających z różnic w systemie gramatycznym języka polskiego i innych języków obcych, a co za tym idzie - błędnego stosowania określonych słów i form- mówi Natalia Kuziemka, uczennica drugiej klasy humanistyczno-lingwistycznej.

Obcojęzyczne świętowanie pierwszego dnia wiosny połączone było w „Chreptowiczu” z Ostrowieckimi Dniami Kultury Francuskiej - drugą edycją „Ble Blą Róż”, których pomysłodawczynią i koordynatorką jest Edyta Kaptur, nauczycielka języka francuskiego w LO nr II, zaś organizatorem Stowarzyszenie kulturotwórcze „Nie z tej Bajki”. Trzydniowe wydarzenie kulturalne odbywające w różnych miejskich instytucjach rozpoczęło się w murach szkoły. Oprócz warsztatów językowych wykorzystujących m.in. piosenki francuskie jako przyjemną metodę nauki, przeprowadzono konkursy o Francji i krajach francuskiego obszaru językowego, degustację słodkości kuchni francuskiej ( wykonawcami potraw byli uczniowie), projekcję dwóch filmów krótkometrażowych i wystawę dotyczącą zapożyczeń z języka francuskiego w języku polskim „Bonżurka na etażerce”.

W tym dniu Samorząd Uczniowski również nie był bezczynny – podczas przerw oferował uczniom popcorn.

Podsumowując, pierwszy dzień wiosny w „Chreptowiczu” upłynął miło, przyjemnie, pożytecznie … i „smacznie”.


Copyright © 2018 LO II Ostrowiec Św. Rights Reserved.