foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
im. Joachima Chreptowicza
w Ostrowcu Świętokrzyskim
LO Nr II

Dziennik elektroniczny

Dzień Edukacji Narodowej

Srebrna Szkoła

Stronę odwiedza

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.

bip

Uczniowie klas biologiczno-chemicznych z ostrowieckiego „Chreptowicza” często odbywają zajęcia edukacyjne poza murami swego liceum. Tym razem młodzież z klasy 1e i 2e wiedzę z przedmiotów profilowych poszerzała podczas zajęć warsztatowych prowadzonych w Centrum Nauki Leonarda da Vinci w Chęcinach (13 i 28 marca). O tę formę edukacji na specjalistycznym sprzęcie badawczym zadbały nauczycielki chemii i biologii, pani Ewa Studzieżba i pani Joanna Żelazna-Żak, które dzięki nawiązanej współpracy z Centrum Nauki zorganizowały dla uczniów ciekawe wyjazdy stanowiące realizację Projektu „Ekomłodzież”.

 - Dzięki takim wyjazdom mamy możliwość łatwiejszego przyswojenia i utrwalenia poznanej w szkole wiedzy teoretycznej , którą podczas zajęć łączymy z praktyką –mówi Weronika Barańska , uczennica klasy 2e.

- Mając możliwość wykonywania ćwiczeń na profesjonalnym sprzęcie, lepiej przygotowujemy się do matury- dodaje Dagmara Utnik z klasy 2e.- Tego typu warsztaty w laboratoriach pomagają przełożyć wiedzę teoretyczna na praktyczną, co na pewno przyda się i na maturze, i w dalszej przyszłości.

- Program warsztatów był bardzo bogaty. Przeprowadzaliśmy ciekawe doświadczenia i badania, szczególnie z zakresu chemii nieorganicznej oraz z zakresu ekologii – relacjonuje Julia Rolak z klasy 1e.- Badaliśmy m.in. właściwości sorpcyjne gleby, twardość wody metodą wersenianową , określaliśmy stopień zanieczyszczeń wód różnego pochodzenia oraz pH gleby za pomocą kwasomierza glebowego i pH-metru.

W przerwach między kolejnymi zajęciami laboratoryjnymi młodzież zwiedzała przygotowane w Centrum Nauki wystawy bądź uczestniczyła w wykładach dotyczących głównie ciekawostek ze świata chemii i biologii.


Copyright © 2018 LO II Ostrowiec Św. Rights Reserved.