foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
im. Joachima Chreptowicza
w Ostrowcu Świętokrzyskim
LO Nr II

Olimpiady i konkursy

Maja Wąs, Natalia Kuziemka i Marta Kaczmarczyk, uczennice Liceum Ogólnokształcącego nr II im. Joachima Chreptowicza, to prawdziwe mistrzynie poprawnej polszczyzny. Ostrowczanki stanęły na podium XII Wojewódzkiego Turnieju Sprawności Językowej we Włoszczowie (26.04.2018 r.), zdobywając najwyższe lokaty. Jako jedyne uczestniczki i reprezentantki powiatu ostrowieckiego spisały się na medal: Maja Wąs z pierwszej klasy biologiczno-chemicznej (uczennica pani Marty Kality) zdobyła 1.miejsce w kategorii „Czytam, więc rozumiem”, a Natalia Kuziemka i Marta Kaczmarczyk z drugiej klasy humanistycznej (uczennice pana Dariusza Synowca) zajęły jako dwuosobowy zespół 2.miejsce w kategorii „Konkurs poprawnych norm i form”. Maja, Natalia i Marta zaprezentowały wysoki poziom kultury języka i udowodniły, że świetnie znają językowe normy oraz ze swobodą posługują się niełatwą polszczyzną.

Czytaj więcej: Uczennice „Chreptowicza” laureatkami Wojewódzkiego Turnieju Sprawności Językowej

Izabela Wiśniewska, uczennica drugiej klasy biologiczno-chemicznej w Liceum Ogólnokształcącym nr II im. Joachima Chreptowicza, została zakwalifikowana do najwyższego szczebla centralnego XXXIII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. W miniony weekend podczas eliminacji okręgowych w Kielcach uzyskała spośród wszystkich uczestników najwyższy wynik, zdobywając 1.miejsce w województwie. Uczennica z „Chreptowicza” okazała się bezkonkurencyjna, a do etapu centralnego dostała się jako jedyna reprezentantka powiatu ostrowieckiego. W drodze do najwyższego szczebla olimpiady rywalizowała z 50 zakwalifikowanymi do etapu wojewódzkiego uczestnikami, a tylko 7 spośród nich przeszło do eliminacji krajowych.

Czytaj więcej: W „Chreptowiczu” kolejna olimpijka szczebla centralnego

Nasi uczniowie ponownie zwycięzcami etapu regionalnego Ogólnopolskiego Konkursu TURBOLANDESKUNDE – Wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego

13.04.2018 odbył się w etap regionalny Ogólnopolskiego Konkursu wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego Turbolandeskunde, organizowanego przez PSNJN i Goethe-Institut. IV edycja dotyczyła Niemiec. Konkurs odbył się w murach Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego w Ostrowcu pod patronatem Starosty powiatu ostrowieckiego.

W konkursie brało udział 9 zwycięskich grup 3-osobowych z I etapu konkursu z 9 szkół ponadgimnazjalnych z Ostrowca i Starachowic.

Naszą szkołę reprezentowali Jacek Januszewski (kl.2e), Jakub Orczyk (kl.2e) i Jan Szklanowski (kl. 2c).

 

Czytaj więcej: Ogólnopolski Konkurs TURBOLANDESKUNDE 

Dwóch tegorocznych maturzystów Chreptowicza Krzysztof Pożoga i Kacper Skwarliński mogą już cieszyć się indeksami na renomowane kierunki AGH . LO nr II im. Joachima Chreptowicza w Ostrowcu słynie z wieloletnich bliskich kontaktów z jedną z najlepszych uczelni technicznych w Polsce – Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie. Kierunki takie jak informatyka, elektronika czy matematyka stosowana cieszą się dużym zainteresowaniem młodzieży. Stąd też coroczne duże zainteresowanie Olimpiadą o Diamentowy Indeks AGH. W bieżącym roku, po wyjątkowo trudnych eliminacjach do etapu rejonowego zakwalifikowało się 11 uczniów z klas matematycznych. Z tej grupy do finału w Krakowie dotarły 3 osoby. W końcowych zmaganiach najlepsi okazali się Krzysztof Pożoga kl.3b oraz Kacper Skwarliński kl.3d. Uzyskali tytuł Laureata Olimpiady. Kacper Maj kl.3b został finalistą. Radość z sukcesu była tym większa, iż wraz z nobilitującym tytułem laureata uczniowie otrzymują indeks AGH na dowolnie wybrany kierunek. Już dziś ze spokojem i bez nadmiernego stresu mogą podchodzić do egzaminu maturalnego wiedząc, że droga do realizacji marzeń związanych z przyszłym zawodem stoi przed nimi otworem.

Wśród wielu konkursów matematycznych przeprowadzanych wśród uczniów wszystkich profili  II LO konkurs MAT jest jednym z najnowszych, a i tak zyskał dużą popularność. Ponad 20 uczniów postanowiło sprawdzić logiczne myślenie i swoje wiadomości w tegorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu MAT2018. Skomplikowane łamigłówki i zadania nie stanowiły problemu dla miłośników matematyki. Wyniki konkursu to potwierdzają. Laureatami zostali Krzysztof Pożoga kl.3b i Kacper Skwarliński kl.3d.

Na tytuł finalisty zasłużyli Maja Wąs kl.1e, Jakub Przysucha kl.1b, Marek Dzik kl.2b i Maciek Gajda 2b.

Maturzystom życzymy samych 100% wyników na egzaminie, a pozostałym kolejnych sukcesów w konkursach.

Tomasz Świątek z klasy 3b zajął I miejsce w II Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Górach Polski a Gaia Maluha z klasy 1e zajęła II miejsce. Konkurs odbył się w Krakowie 6 kwietnia 2018 r. Jak widać byliśmy bezkonkurencyjni. Na etapie oddziałowym I miejsce w Ostrowcu Św. zajął Tomasz Janicki z klasy 2d.
Konkurs organizowany był przez Polskie Towarzystwo Tatrzańskie. 

Alicja Kwitek, Michał Sałkowski i Patryk Saffer z Liceum Ogólnokształcącego nr II im. Joachima Chreptowicza dostali się do najwyższego szczebla olimpiad przedmiotowych, których finaliści i laureaci otrzymują indeksy wybranych kierunków najbardziej renomowanych w Polsce uczelni wyższych.

Alicja Kwitek z pierwszej klasy matematyczno-fizyczno-informatycznej (podopieczna Piotra Pobiegi, wicedyrektora LO nr II i nauczyciela informatyki) awansowała do etapu centralnego II Olimpiady Cyfrowej, Michał Sałkowski z klasy trzeciej biologiczno-chemicznej (podopieczny Joanny Żelaznej-Żak, nauczycielki biologii) awansował do etapu centralnego Olimpiady Biologicznej, a Patryk Saffer z klasy trzeciej matematyczno-fizycznej (podopieczny Wojciecha Studzieżby, nauczyciela fizyki) do szczebla centralnego XLIV Olimpiady Wiedzy Technicznej. Najzdolniejsi olimpijczycy z „Chreptowicza” już wkrótce będą walczyć w finale o olimpijskie laury- Patryk w Gdańsku w najbliższy weekend (6-8 kwietnia), zaś w Warszawie Alicja i Michał w dniach 20-22 kwietnia.

Czytaj więcej: Najlepsi olimpijczycy z „Chreptowicza”

Dawid Szemraj z klasy I B zajął II miejsce w IX Międzypowiatowym Konkursie Geograficznym pod hasłem "Wszechświat i jego wpływ na Ziemię". Konkurs odbył się w Ostrowcu Św. 22 marca 2018.

Ogólnopolski konkurs języka niemieckiego „An der KUL ist Deutsch cool!”( V edycja - 2017/2018), który rozpoczął się 15.12.2017, zbliża się do finału.

Spośród 933  uczestników zgłoszonych do I etapu 508 osób przystąpiło (28.01.2018)  do II etapu, wśród nich 4 uczniów naszej szkoły : Berenika Mazur (3b), Małgorzata Garbacka(3b), Weronika Osojca (3d) i Karol Szypniewski (3d). Należało się w nim wykazać znajomością języka niemieckiego na poziomie B1- B2 oraz dość dużą wiedzą o krajach niemieckiego obszaru językowego.

Do finału zostało  zakwalifikowanych 22 uczniów, w tym 3 nasze uczennice: Berenika Mazur, Weronika Osojca i  Małgorzata Garbacka.

Finał konkursu odbędzie się dn. 6 kwietnia 2018 r. (piątek) w IFG KUL w Lublinie.

Finalistkom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesu!

Alicja Kwitek, uczennica klasy 1b, awansowała do etapu centralnego II Olimpiady Cyfrowej. Będzie jedną z 20 uczestników finału.

Wcześniej musiała pozytywnie ukończyć dwa etapy. Pierwszym był test wiedzy o internecie, mediach i nowych technologiach. Drugi to stworzenie artykułu na Wikipedii oraz przygotowanie cyklu filmów na z góry zadane tematy.

Życzymy powodzenia w finale, który odbędzie się w dniach 20-21 kwietnia 2018 r. w Warszawie.

Patryk Saffer (kl. 3b) awansował do finału XLIV Olimpiady Wiedzy Technicznej. Zawody odbędą się w dniach 6 – 8 kwietnia 2018 r. w Gdańsku.

Życzymy powodzenia.

Julia Łata, uczennica klasy biologiczno-chemicznej 1e, 14 marca w Kielcach została wyróżniona w półfinale IV Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück" odbywającego się pod patronatem honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Głównym celem konkursu organizowanego, m.in. pod auspicjami Instytutu Pamięci Narodowej, była popularyzacja twórczości poetek obozowych z Ravensbrück oraz prozy poobozowej na bazie wspomnień byłych więźniarek KL Ravensbrück, by pamięć o ich martyrologii przetrwała w świadomości kolejnych pokoleń.

 

Czytaj więcej: Wyróżnienie dla Julii Łaty w ogólnopolskim konkursie recytatorskim

Marta Kaczmarczyk z humanistyczno-lingwistycznej klasy 2c w Liceum Ogólnokształcącym nr II im. Joachima Chreptowicza zdobyła w XXII Konkursie Ortograficznym 2.miejsce w województwie świętokrzyskim. Eliminacje dla najlepszych uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z województwa odbyły się 5 marca w ramach Tygodnia Języka Polskiego w Zespole Szkół Elektrycznych w Kielcach.

Czytaj więcej: Marta Kaczmarczyk wśród mistrzów ortografii województwa świętokrzyskiego

Wojciech Nadziałek, uczeń klasy drugiej Liceum Ogólnokształcącego nr II im. Joachima Chreptowicza, wykonał i wysłał niezwykłe prace fotograficzne na Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny MATHEMATICS IN FOCUS organizowany przez Wydział Matematyczno-Fizyczny Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Odział Szczeciński Polskiego Towarzystwa Matematycznego. Jurorzy VII edycji konkursu nominowali jego pracę pod tytułem „Zbiór błyskawic” do pokonkursowych wystaw krajowych i międzynarodowych. Uczeń z „Chreptowicza” został doceniony przez jurorów, którzy spośród 15816 nadesłanych prac z całego świata uznali „Zbiór błyskawic” za pracę godną prestiżowych wystaw.

Czytaj więcej: MATHEMATICS IN FOCUS – sukces Wojtka Nadziałka

Już wcześniej informowaliśmy o sukcesach naszej uczennicy Bereniki Mazur (kl.3b), która została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu na esej w języku niemieckim, zajmując 6.miejsce w Polsce.

12.01.2018 Berenika uczestniczyła w II etapie regionalnym 41. Olimpiady Języka Niemieckiego, a wcześniej zdobyła 1. miejsce w województwie w Ogólnopolskim Konkursie J. Niemieckiego JERSZ „Deutschfreund” (22.w Polsce) i 1.miejsce w Interaktywnym Ogólnopolskim Konkursie Mogalo „Verstehen” (17.w Polsce).

Czytaj więcej: Uczniowie Chreptowicza laureatami konkursów z języka niemieckiego

Rywalizacja, ciągłe sprawdzanie logicznego myślenia i maksymalne wykorzystywanie wiedzy matematycznej to ważna część procesu dydaktycznego realizowanego przez nauczycieli matematyki w Liceum Ogólnokształcącym nr II im. Joachima Chreptowicza. O słuszności stosowanej koncepcji świadczy masowy udział uczniów w konkursach i to, jakie sukcesy w nich odnoszą. Potwierdzają to choćby ogłoszone ostatnio wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Matematyczny. W organizowanym przez Stowarzyszenie Jersz konkursie rokrocznie bierze udział kilka tysięcy uczniów w Polsce, a wśród nich zawsze są uczniowie ostrowieckiego „Chreptowicza”.

Czytaj więcej: W „Chreptowiczu” lista laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego tradycyjnie jest długa…

9 stycznia 2018 roku odbył się VII Konkurs Kolęd i Pastorałek w Językach romańskich. I miejsce w tym konkursie zajęła nasza uczennica, Dominika Bugajska, która zaśpiewała pastorałkę w języku francuskim pod tytułem "Minuit Chretien". Wyróżnienie w tym konkursie otrzymała Wiktoria Grudzień za pastorałkę (również w języku francuskim), zatytułowaną "Petit Papa Noel" oraz Julia Łata i Julia Majewska, które wystąpiły w duecie (śpiewając w języku hiszpańskim).

Do konkursu przygotowały je językowo panie Ewa Bińczak i Edyta Kaptur.

Czytaj więcej: Laureatki VII Przeglądu Kolęd i Pastorałek

Już od czterech lat, odkąd organizowany jest Świętokrzyski Matematyczny Maraton Maturalny, czołowe miejsca przypadają uczniom z Liceum Ogólnokształcącego nr II im. Joachima Chreptowicza. W tegorocznej rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych województwa świętokrzyskiego  młodzież z „Chreptowicza” znów spisała się wyśmienicie. W finale Matematycznego Maratonu znalazła się grupa aż 11 osób z klasy 3b i 3d. Uczniowie  pani Anny Kiljańskiej i pani Doroty Drzazgi byli jedynymi licealistami z Ostrowca, którzy 6 stycznia odbierali gratulacje i nagrody podczas gali w Pałacyku Zielińskich w Kielcach.

Czytaj więcej: Młodzi matematycy z „Chreptowicza” odebrali nagrody w Pałacyku Zielińskich

19 grudnia 2017 r. w I Liceum Ogólnokształcącym w Starachowicach odbył się VII Międzyszkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Ogromny sukces odniosły uczennice "Chreptowicza".

Anna Loranty - I miejsce w kategorii język francuski

Maria Mazan - II miejsce w kategorii język francuski

Dominika Bugajska - I miejsce w kategorii język angielski

     

Czytaj więcej: Na podium w VII Konkursie Piosenki Obcojęzycznej w Starachowicach


Copyright © 2018 LO II Ostrowiec Św. Rights Reserved.