foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
im. Joachima Chreptowicza
w Ostrowcu Świętokrzyskim
LO Nr II

Dziennik elektroniczny

Dzień Edukacji Narodowej

Srebrna Szkoła

Stronę odwiedza

Odwiedza nas 3 gości oraz 0 użytkowników.

bip

Iga Klepacz, uczennica pierwszej klasy biologiczno-chemiczno-matematycznej naszego liceum, zadebiutowała swą poezją w Powiatowym Konkursie Literackim „Leśmianowskie inspiracje” i zdobyła tytuł laureata, zajmując zaszczytne drugie miejsce. W napisanych przez nią dwóch wierszach, balladzie  i erotyku, utrzymanych w konwencji poetyki Bolesława Leśmiana, jury doceniło oryginalność tematu, językowe bogactwo i literacką formę wypowiedzi.

 

- Jestem pełna uznania dla Igi, która w bardzo krótkim czasie i z wielką łatwością opanowała poetycki warsztat pozwalający stworzyć jej  w sposób profesjonalny wiersze inspirowane twórczością Leśmiana- mówi nauczycielka Igi, polonistka Marta Kalita.- Wystarczyło kilka wskazówek, by uczennica z wielką swobodą napisała utwory o wartościach  artystycznych i z ideowym przesłaniem. To oraz fakt, że wiersze przypadły do gustu komisji konkursowej świadczy o drzemiącym w uczennicy talencie poetyckim.

Iga odebrała dyplom laureatki podczas „Weekendu z Leśmianem”, a w nagrodę od organizatora konkursu- Miejskiego Centrum Kultury, Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz WSBiP- pojedzie na spektakl teatralny do Warszawy.


Copyright © 2018 LO II Ostrowiec Św. Rights Reserved.