foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
im. Joachima Chreptowicza
w Ostrowcu Świętokrzyskim
LO Nr II

Dziennik elektroniczny

Dzień Edukacji Narodowej

Srebrna Szkoła

Stronę odwiedza

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.

bip

7.12.2017r. w naszej szkole odbył się I etap krajoznawczego konkursu organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego i Goethe- Institut TURBOLANDESKUNDE – Deutschland, w którym wzięło udział 24 uczniów uczących się języka niemieckiego. Przez ponad godzinę 8 drużyn, liczących po 3 uczniów, zmagało się z testem w formie dwujęzycznej otwartych i zamkniętych pytań, których rozwiązanie wymagało znakomitej znajomości historii, gospodarki, nauki, życia politycznego, kulturalnego, sportowego, tradycji oraz realiów krajów niemieckiego obszaru językowego. W tym roku szkolnym pytania dotyczyły Niemiec.

 

Wyniki konkursu:

miejsce 1:  drużyna nr 2   (Jacek Januszewski (2e), Jakub Orczyk(2e), Jan Szklanowski(2c)

                               uzyskała 83,25pkt. na max.88 pkt. (95%)

miejsce 2: drużyna nr 4    (Anna Zdyb(1a), Natalia Miazga(1b), Maciej Rybiński(1b)

                                           uzyskała  74,5 pkt. /  88 pkt. ( 84,5%)

                  drużyna  nr 8   ( Paweł Gwałt (1e), Szymon Jamróz(1e),  Mikołaj Żak(1e)

                                            uzyskała 74 pkt. /88 pkt.  (84%)

miejsce 3: drużyna nr 6    (Alicja Kwitek (1b),Natalia Mazur (1b),Andrzej Sasak (1b)

                                            uzyskała 62 pkt. / 88 pkt.  (70 %)

                                   

Wszystkie drużyny wykazały się rozległą wiedzą o Niemczech, kraju Goethego i Schillera, naukę którego języka kontynuują w naszej szkole, ale  do II etapu konkursu ( regionalnego, który odbędzie się 13.04.2018r.) przechodzi maksymalnie jedna drużyna z każdej zgłoszonej szkoły, gdzie będą odpowiadać zarówno w języku polskim, jak i niemieckim na zawarte w prezentacji multimedialnej pytania  z zakresu wiedzy na temat Niemiec.

W naszej szkole zawody wygrała drużyna nr 1, która będzie reprezentować szkołę w zawodach regionalnych w kwietniu. Gratulujemy!

Wszystkim uczestnikom również gratulujemy wysokiego poziomu.


Copyright © 2018 LO II Ostrowiec Św. Rights Reserved.