foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
im. Joachima Chreptowicza
w Ostrowcu Świętokrzyskim
LO Nr II

Dziennik elektroniczny

Dzień Edukacji Narodowej

Srebrna Szkoła

Stronę odwiedza

Odwiedza nas 19 gości oraz 0 użytkowników.

bip

Już od czterech lat, odkąd organizowany jest Świętokrzyski Matematyczny Maraton Maturalny, czołowe miejsca przypadają uczniom z Liceum Ogólnokształcącego nr II im. Joachima Chreptowicza. W tegorocznej rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych województwa świętokrzyskiego  młodzież z „Chreptowicza” znów spisała się wyśmienicie. W finale Matematycznego Maratonu znalazła się grupa aż 11 osób z klasy 3b i 3d. Uczniowie  pani Anny Kiljańskiej i pani Doroty Drzazgi byli jedynymi licealistami z Ostrowca, którzy 6 stycznia odbierali gratulacje i nagrody podczas gali w Pałacyku Zielińskich w Kielcach.

 

Świętokrzyski Matematyczny Maraton Maturalny, organizowany przez metodyków z kieleckiego kuratorium przy współpracy Politechniki Świętokrzyskiej, skierowany jest do najzdolniejszych uczniów zdobywających wiedzę z matematyki w zakresie rozszerzonym. Wysokie noty uczniów są potwierdzeniem ich ogromnej wiedzy matematycznej i świetnego przygotowania do egzaminu maturalnego na poziomie rozszerzonym. Corocznie rywalizacja odbywa się w trzech kategoriach (A, B, C) zależnych od wyników gimnazjalnych z matematyki. Po eliminacjach przeprowadzonych wśród wszystkich uczniów klas maturalnych do finału Maratonu odbywającego się w Kielcach zaproszeni zostają najlepsi z najlepszych. W tym roku do grona najlepszych młodych matematyków w województwie świętokrzyskim dostała się grupa aż 11 matematyków z „Chreptowicza”. Kacper Skwarliński w najtrudniejszej kategorii A zdobył drugie miejsce, Krzysztof Pożoga w tej kategorii zajął trzecie miejsce, Kacper Maj otrzymał w kategorii A wyróżnienie, Weronika Forc uzyskała w kategorii B drugie miejsce, Maciej Nowakowski uplasował się na trzecim miejscu kategorii C. Pozostali finaliści to:  Mateusz i Sitarski, Oliwia Jelonek, Małgorzata Garbacka , Weronika Wodyńska i Magdalena Gębora.

- Wiedza potrzebna do sukcesu na egzaminie maturalnym z matematyki musi być zdobywana systematycznie i rytmicznie utrwalana, szczególnie w klasie trzeciej- mówi Anna Kiljańska, nauczyciel matematyki w LO nr II. - Kroki prowadzące do celu realizowane w ramach zajęć szkolnych uczniowie naszej szkoły wzbogacają udziałem w licznych konkursach i olimpiadach. Jesteśmy przekonani, że ten kolejny sprawdzian w Maratonie pomógł maturzystom  we właściwej ocenie merytorycznej wiedzy z matematyki i w wypracowaniu personalnej techniki przezwyciężania stresu egzaminacyjnego.


Copyright © 2018 LO II Ostrowiec Św. Rights Reserved.