foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
im. Joachima Chreptowicza
w Ostrowcu Świętokrzyskim
LO Nr II

Dziennik elektroniczny

Dzień Edukacji Narodowej

Srebrna Szkoła

Stronę odwiedza

Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.

bip

Już wcześniej informowaliśmy o sukcesach naszej uczennicy Bereniki Mazur (kl.3b), która została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu na esej w języku niemieckim, zajmując 6.miejsce w Polsce.

12.01.2018 Berenika uczestniczyła w II etapie regionalnym 41. Olimpiady Języka Niemieckiego, a wcześniej zdobyła 1. miejsce w województwie w Ogólnopolskim Konkursie J. Niemieckiego JERSZ „Deutschfreund” (22.w Polsce) i 1.miejsce w Interaktywnym Ogólnopolskim Konkursie Mogalo „Verstehen” (17.w Polsce).

 

W obu tych konkursach nasi uczniowie zdobyli wysokie miejsca:

W konkursie „Verstehen” Jacek Januszewski (kl.2e) zajął 2.miejsce w województwie, Małgorzata Garbacka (kl.3b) – 3.miejsce, Aleksandra Rakoczy (kl.1e) - 17.miejsce.

W konkursie „Deutschfreund” wśród najlepszych drugoklasistów znaleźli się: Martyna Bimek (2e)- 11.miejsce w województwie, Jakub Orczyk (2e) – 13.miejsce, Jan Szklanowski (2c) – 14.miejsce ; wśród trzecioklasistów: Karol Szypniewski (3d) – 13.miejsce, Weronika Osojca (3d) – 14.miejsce, a Paweł Gwałt (1e) zdobył najlepszy wynik w klasach I i zajął 22.miejsce w województwie.

Przypomnijmy, że w Ogólnopolskim Konkursie „Turbolandeskunde- wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego”, org. przez PSNJN, w IV edycji ”Deutschland” (7.12.2017) wygrała w etapie szkolnym drużyna złożona z uczniów: Jacek Januszewski (2e), Jakub Orczyk(2e), Jan Szklanowski (2c) i przeszła do II etapu regionalnego, który odbędzie się 13.04.2018.

Nasi tegoroczni maturzyści : Berenika Mazur (kl.3b), Małgorzata Garbacka(kl.3b), Weronika Osojca (kl.3d) i Karol Szypniewski(kl.3d) zostali zakwalifikowani do II etapu Regionalnego Konkursu J. Niemieckiego „An der KUL ist Deutsch cool”, organizowanego przez Instytut Filologii Germańskiej KUL, zdobywając 100% do 91% punktów w teście.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Uczniowie przygotowują się już do następnych konkursów i do kolejnych etapów w drugim półroczu.

Tak liczny udział uczniów w różnych konkursach j. niemieckiego potwierdza ich coraz większą wiedzę i umiejętności z zakresu posługiwania się tym językiem.  Jest to również okazja do zmierzenia się ze stresem oraz sprawdzenia się w praktycznym stosowaniu języka niemieckiego.


Copyright © 2018 LO II Ostrowiec Św. Rights Reserved.