foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
im. Joachima Chreptowicza
w Ostrowcu Świętokrzyskim
LO Nr II

Dziennik elektroniczny

Dzień Edukacji Narodowej

Srebrna Szkoła

Stronę odwiedza

Odwiedza nas 7 gości oraz 0 użytkowników.

bip

Nasi uczniowie ponownie zwycięzcami etapu regionalnego Ogólnopolskiego Konkursu TURBOLANDESKUNDE – Wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego

13.04.2018 odbył się w etap regionalny Ogólnopolskiego Konkursu wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego Turbolandeskunde, organizowanego przez PSNJN i Goethe-Institut. IV edycja dotyczyła Niemiec. Konkurs odbył się w murach Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego w Ostrowcu pod patronatem Starosty powiatu ostrowieckiego.

W konkursie brało udział 9 zwycięskich grup 3-osobowych z I etapu konkursu z 9 szkół ponadgimnazjalnych z Ostrowca i Starachowic.

Naszą szkołę reprezentowali Jacek Januszewski (kl.2e), Jakub Orczyk (kl.2e) i Jan Szklanowski (kl. 2c).

 

Każda grupa odpowiadała na pytania zawarte w prezentacji multimedialnej z zakresu wiedzy na temat Niemiec w języku polskim i niemiecki. Uczestnicy odpowiadali na pytania z puli od 1 do 50 za jeden, dwa lub trzy punkty, w zależności od stopnia ich trudności. Pytania dotyczyły geografii, historii, gospodarki, polityki, życia kulturalnego, zwyczajów świątecznych, świata muzyki, mody i sportu w Niemczech. Oczywiście nie zabrakło pytań dotyczących języka niemieckiego. Uczniowie musieli wykazać się rozległą wiedzą na temat wszystkich dziedzin życia Niemiec, a na pytania, które pojawiały się w prezentacji multimedialnej ( zamknięte i otwarte), mieli tylko 30 sekund na ich odpowiedź.

Zwycięzcą drugiego etapu został zespół z LO Nr II im. J. Chreptowicza , który uzyskał największą liczbę punktów i wykazał się największą tutaj wiedzą, drugie miejsce zajęli uczniowie z LO Nr III im. Wł. Broniewskiego, a III miejsce uczniowie z I LO im. St. Staszica.

Laureaci otrzymali nagrody książkowe i dyplomy, wszyscy uczniowie dostali upominki, ufundowane przez Starostę ostrowieckiego

Do III etapu konkursu (Finału), który odbędzie się 27.05.2018 w Krakowie w siedzibie Goethe –Institut, przechodzi tylko jedna zwycięska drużyna z regionu.

Gratulujemy uczniom i życzymy powodzenia w finale.

 

 

 

 

 


Copyright © 2018 LO II Ostrowiec Św. Rights Reserved.